За защита на организма от вируси няма по-ефективно лекарство от сироп от хрян

Освен че се използва рендосан, като ароматна добавка, се прилага и в козметиката, а неговите лечебни свойства са широко известни. За заболяванията на белите дробове, бронхите и в защита на организма от вируси, няма по-ефективно лекарство от сироп от хрян.

Как се прави сироп от хрян: В рендосан хрян добавете мед, като сместа намачкайте добре, така че да изцедите гъст сок, към който ще добавите малко вода и ще сварите, отново ще процедите и накрая ще добавите малко плодов сок, за да подобрите вкуса. Независимо от неговата лековитост, трябва да знаете, че повече от 80 милилитра сок от хрян предизвикват повръщане, а 15 до 20 грама семена варени във вода може да предизвикат повръщане и диария.

Изключителен стимулатор на храносмилателната система, защото стомаха и чревните жлези повишават активността си и отделят повече секрет, а действат и за обновяването на увредените полезни бактерии в червата. В малки дози сокът от хрян унищожава бактериите на салмонелата, дизентерията и гнойните бактерии, а с пиенето 20 капки три пъти на ден ще се отървете от проблема с подуване на корема, диария и забавен метаболизъм. Също така хрянът засилва работата на черния дроб и жлъчката и е подходящ за изхвърляне на камъни и пясък от бъбреците.

За здравето на сърцето и кръвоносните съдове се препоръчва двумесечна терапия със смес от по пет супени лъжици хрян и моркови, сок от три лимона и две чаши мед. Тази смес се приема три пъти дневно, един час преди хранене. Освен че чисти кръвта, хрянът премахва хроничната умора, кашата ще ви помогне да се отървете от силното главоболие, а и ще ви помогне и ако страдате от диабет. С превръзка от тинктура от хрян ще се освободите от гнойни рани, болки и подуване, а ще намалите и симптомите на ревматизъм.

Освен че е изключително здравословен, той ще ви освободи от лунички и белези от слънцето, пъпки и акне, благодарение на балсамов оцет, който се прави по този начин: 50 грама настърган хрян осем дни се съхранява в литър вино или ябълков оцет. Познавачите на кулинарството твърдят, че така приготвения оцет е изключително вкусна подправка за салати.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *